Druhy potisku textilu

Výhody a nevýhody jednotlivých druhů tisku na textil

pronajem-billboardu

V našich dílnách pracujeme téměř se všemi technologiemi potisku. Postupně však vyřazujeme nejméně kvalitní technologie, které jsou překonány těmi moderními. Pro Váš případ navrhneme tu nejvhodnější z důrazem na životnost a finanční možnosti.

V naši vzorkovně je možné si vybrat osobně z desítek typů triček, mikin, bund, kšilovek. Možnost navrhnout si vlastní tričko nebo mikinu za 5 minut naleznete na našem novém e-shopu .

TECHNOLOGIE

DTG – přímý potisk na textil

DTG – přímý tisk na textil  
Velmi moderní a kvalitní  způsob potisku textilu. DTG znamená Direct To Garment, tedy přímo na textil. Zde disponujeme nejmodernější japonskou technologií Epson, která používá certifikované a nezávadné inkousty. Jde o velmi sofistikovanou metodu, kdy speciální tiskárna tiskne přímo na textil a motiv je pro upevnění inkoustů následně zalisován transferovým lisem.

Výhody: Vysoká odolnost potisku. Díky tomu, že barva se do materiálu „vpije“ je potisk příjemný na dotek. Možnost tisknout i na tmavý textil s dobrým barevným výsledkem. Možnost tisku ve fotografické kvalitě.
Nevýhody: Vyšší cena (promítají se do ní vysoké náklady na pořízení tiskárny i poměrně drahé inkousty).

Shrnutí: Přes relativně vysokou cenu je tato technologie v současné době asi nejlepší volba pro plnobarevný potisk textilu s důrazem na fotokvalitu a výdrž.

TECHNOLOGIE

Vinylové fólie pro potisk textilu

Vinylové fólie pro potisk textilu
Modernější, ale dnes již také klasická technologie pro potisk. Dá se rozdělit na tištěnou a řezanou. V obou případech je fólie vyřezávána na řezacím plotru a následně nanášena na textil pomocí transferového lisu za vysoké teploty a homogenního tlaku. Tisková fólie je bílá a ještě před řezáním je potištěna požadovaným motivem, v plotru se pak motiv ořízne. Klasická fólie pro řez je bílá nebo barevná (velká škála barev včetně neonových a metalických), případně může mít nejrůznější efekty (flock, glitter, lesk, zrcadlo, imitace kůže, reflexní, luminiscenční nebo hologramové efekty) a plotrem se do ní vyřízne požadovaný motiv. Oba způsoby lze také vhodně doplňovat a kombinovat.

Výhody: Metoda je rychlá a relativně levná již od jednoho objednaného kusu. Dobrá odolnost vůči praní (je však nutno dodržovat předepsanou údržbu). Lze aplikovat na většinu materiálů. Je možné tisknout ve fotokvalitě. Široká škála barev a textur vinylových fólií.
Nevýhody: Fólie působí na omak trochu plasticky a v případě velkých potištěných ploch bez prořezů může být nepříjemná na nošení. Při potisku je třeba zvýšeně dbát na materiál textilu a jeho vlastnosti, proto je třeba volit kvalitního tiskaře se zkušenostmi.

Shrnutí: Rychlá metoda s nízkou cenou i při malých počtech, proto je velmi vhodná například pro potisk sportovního textilu. Při kombinování řezané a tištěné formy můžete realizovat motivy s barvami a efekty, které jinými způsoby nedocílíte.

TECHNOLOGIE

Sítotisk

Sítotisk
Nejstarší a historicky nejrozšířenější technologie potisku textilu.
Jedná se o metodu, kdy je speciální barva protlačována sítem ve tvaru motivu a na textilu tak ulpí pouze v místě, kde je toto síto průchozí. Pro každou barvu, kterou celkový motiv obsahuje je pak třeba další síto.
Síta jsou zhotovována poměrně komplikovaným procesem nanesení šablony, osvitem UV lampou (tento postup se podobá například vyvolání fotografie) a následným vymytím nezatvrdlého média a tak získáním motivu pro jednu barvu.

Výhody: Možnost potisknout témeř všechny typy látek všech barev včetně tmavých a černých. Relativně malé náklady při potisku velkého množství textilu jedním motivem. Vysoká odolnost vůči praní a celkově dlouhá výdrž potisku
Nevýhody: Vysoká cena při malých objednávkách, ceny účtované za zhotovení síta jsou poměrně vysoké. Při dvou a vícebarevném tisku je třeba opravdu kvalitního tiskaře, aby byl soutisk kvalitní. Přípravné práce a tudíž i samotný potisk jsou poměrně časově náročné. Na každou barvu je třeba vytvořit jedno síto, což potisk prodražuje. Některé motivy, zvláště komplikované vícebarevné, s přechody barev nebo například fotografie touto metodou tisknout nelze.

Shrnutí: Sítotisk je vhodný pro potisk velkých množství textilu (stovky kusů) jedním ne příliš komplikovaným motivem.

TECHNOLOGIE

Vyřezávané vinylové folie

Vyřezávané vinylové folie
Nejedná se o potisk, ale jedná se o vyřezání motivu do folie, které se pak přenášení tepelným lisem na textil. Existují speciální folie, od extra slabých po velmi silné (i 1 mm), dále folie s různými texturami, perleťovým efektem nebo imitací stříbrné a zlaté.

Výhody: Efektní fólie s mnoha různými speciálními povrchy. Zlaté, stříbrné, perleťové, glitrové, imitace kůže atd., dále perforované, 3D… Je možné vybrat i velmi kvalitní fólie, které mají dlouhou životnost všetně možnosti praní na více stupňů

Nevýhody: Lze využít jen jedodušší symboly, nelze fotografie

Shrnutí: Velmi kvalitní potisk s velkou výdrží, avšak použitelný pouze na texty a symboly

TECHNOLOGIE

DTG – přímý potisk na textil

Sublimace
Zvláště poslední dobou velice populární způsob potisku související s rychlým vývojem polyesterových vláken.
Technologie spočívá v nanesení speciálního sublimačního inkoustu na přenosové médium (sublimační papír, fólie) a následné aplikaci na textil za vysoké teploty a tlaku. Barva se vlivem teploty stane plynem a naváže se přímo na textilní vlákna.

Výhody: Možnost realizace jakkoli barevného motivu včetně přechodů a fotografií. Technologie nemá sebemenší vliv na omak a prodyšnost textilu. Velmi vysoká odolnost vůči praní (pozor jen na vysoké teploty) a celkově dlouhá výdrž potisku.
Nevýhody: Lze použít pouze na polyesterové materiály (PES) bílé nebo světlých barev.

Shrnutí: Velmi kvalitní potisk s velkou výdrží, avšak použitelný pouze na úzký segment textilu.

TECHNOLOGIE

DTG – přímý potisk na textil

Transfer
Technologie využívající speciálních přenosových papírů nebo fólií pro přenos běžných nebo v lepším případě speciálních tonerů na textil pomocí transferového lisu za vysoké teploty a homogenního tlaku.
Technologie spočívá v nanesení běžného toneru nebo inkoustu na speciální tenkou fólii někdy nanesenou na papírovém nosiči. Někdy je použito speciálního toneru pro vyšší výdrž potisku. Ve většině případů je potom motiv oříznut a „zažehlen“ na textil.

Výhody: Potisk je relativně levný (odvíjí se hlavně od ceny přenosových papírů nebo fólií) a snadný. V některých případech jej lze realizovat i v domácích podmínkách (stačí kvalitní laserová tiskárna a žehlička). Použitelný na širokou škálu materiálů, nesmí ale být vodoodpudivé.
Nevýhody: Malá výdrž vůči praní. Lze tisknout jen na bílý nebo světlý textil. Ořez motivu je patrný a po několika vypráních dále zvýrazní – „zešedne“. Povrch je plastický a v případě velkých potištěných ploch bez prořezů může být textil potištěný touto technologií nepříjemný na nošení.

Shrnutí: Relativně levný a dobře vypadající potisk na bílém a světlém textilu, jednoduchý na aplikaci, ale jeho výdrž je ale malá. Může se hodit například na jednorázová trička na jednu akci.

TECHNOLOGIE

DTG – přímý potisk na textil

No Cut transfer
Technologie podobná transferu, ale složitější na výrobu a aplkaci, zato s výrazně lepším výsledkem.
Na speciální fólii je natištěna vrstva toneru, v ideálním případě i bílého (díky tomu je možné tisknout i na tmavý textil a to i bíle a v jasných barvách). Na toner je poté pomocí transferového lisu nanesena vrstva lepidla. Nakonec se motiv přenese na textil opět pomocí transferového lisu.

Výhody: Použitelný na širokou škálu materiálů, nesmí ale být vodoodpudivé. Vhodný pro potisk všech barev včetně tmavých a černé. Relativně dobrá výdrž vůči praní.
Nevýhody: Vyšší náročnost na přesnost výroby. Relativně vyšší cena.

Shrnutí: Poměrně kvalitní tisk s výsledky srovnatelnými se sítotiskem avšak s širší možností aplikací barevných přechodů.

 

Fotogalerie

VYBERTE SI OSOBNĚ TEXTIL V NAŠI VZORKOVNĚ

V naší vzorkovně máme k dispozici desítky vzorku k prohlédnutí a vyzkoušení. Pokud si nevyberete, ukážeme Vám katalog s desetitisíci textilního zboží.

vzorky-textilu-pro-potisk

KAM DÁLE?

Komplexní práce od marketingových analýz po výrobu, vyberte si oblast, která Vás zajímá…

webdesign

Web design & e-shop

Vyvíjíme jednodušší webové prezentace, ale i komplexní e-shopy. Jsme schopni vyhovět  ekonomickou variantou internetových stránek, nejlepší výsledky však dosahujeme formou permanentního vývoje. Pravidelně rozšiřujeme klientům webové projekty a tím zajišťujeme návštěvnost a konverzní poměr NÁVŠTĚVA/ZAKÁZKA. Z návštěvníků se stávají zákazníci.

pronajem-billboardu

Reklama & marketing

Výrobní tým realizuje reklamy na základě promyšleného konceptu a správného zaměření na cílové skupiny Vašich zákazníků. Každou zakázku konzultujeme a společně zvolíme vhodnou technologii a médium. Pokud máte zájem o nezávaznou konzultaci, kdykoliv nás kontaktujte.

marketing

Vizuální strategie

Komplexní firemní identita je základním předpokladem pro správné oslovení cílové skupiny. Nad každou zakázkou se společně s klientem zamýšlíme a analyzujeme cílové skupiny. Cílem naši práce je oslovit i nejnáročnější klienty a budovat Vaši firemní identitu k plnění hlavních cílů.

webdesign

Velkoplošný tisk a polep automobilů

Jsme přímí výrobci tištěné a řezané reklamy. Vyrobíme vám od centimetrové samolepky s jakýmkoli ořezem až po stovky potištěných metrů billboardů. Tiskneme také i na nestandartní materiály, bannery, vlajkoviny i textílie.

velkoplosny-tisk

Pronájem reklamních ploch

Pronajímáme reklamní plochy v Mladé Boleslavi a okolí. Ceny za pronájem klesly za 15 let i na 590 Kč/měs. při dlouhodobém pronájmu. Podívejte se na nabídku.

firemni-identita

Vizitky, letáky, ceníky…

Digitální tisk provádíme na produkční profi tiskárně KONICA MINOLTA C6000. Výhodou tohoto řešení je, že jsme schopni v ofsetové kvalitě již tisknout od desítek letáků, prospektů, ceníků, ale i tisky na speciální papíry.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Zašlete na sebe kontakt a my se Vám ozveme co nejdříve jak to bude možné

Vaše jméno
Firma
E-mail
Zpráva
ODESLAT
logo-maxon

Studio pro funkční vizuální strategii, webdesign & reklamu

Pracujeme pro regiony: Mladá Boleslav, Liberec, Turnov, Jičín, Praha, Mnichovo Hradiště, Mělník

Tvorba webové prezentace, webdesign, tvorba e-shopů, tisk, vizitky, letáky prospeky, reklamní plochy, pronájem reklamních ploch, samolepky s ořezem, polepy automobilů.

Rychlý kontakt

Reklama & marketing
E-mail: maxon@maxon.cz

Vývoj webových prezentací
E-mail: vyvoj@maxon.cz

Tel.: +420 773 604 604

Spolupráce

Hledáme kolegu s praxí alespoň 5 let v reklamní dílně.

Sdílejte